Vítejte v Novém Jičíně – městě, které se stále více zaměřuje na udržitelné a ekologické způsoby nakupování. Pokud se zajímáte o bezobalové nákupy a chcete objevit skvělé možnosti, které tento kouzelný kout České republiky nabízí, pak vás zveme k prozkoumání našeho průvodce. Připravte se na inspirující a šetrné nákupy v Novém Jičíně!
Nový Jičín: Význam snižování obalů v boji proti plastové krizi

Nový Jičín: Význam snižování obalů v boji proti plastové krizi

Nový Jičín se aktivně zapojuje do boje proti plastové krizi pomocí snižování používání obalů. Město podporuje bezobalové nakupování a vyzývá své obyvatele k přechodu na udržitelnější alternativy. Snižování obalů je klíčovým krokem k ochraně životního prostředí a udržitelnému životnímu stylu.

Díky eliminaci nadměrného používání plastů můžeme omezit množství odpadu a snížit negativní dopad na naši planetu. V Novém Jičíně se objevují nové obchody a trhy, které nabízejí možnost nakupovat bez obalů. Občané mohou používat vlastní nádoby a sáčky, čímž eliminují potřebu jednorázových plastových obalů. Společně můžeme přispět k udržitelnější budoucnosti pro naše město a planetu.

Zajímavost:

Pokrok ve snižování plastů Počet občanů zapojených do bezobalového nakupování
Zavedení bezobalových obchodů 500
Workshopy o udržitelném životním stylu 200
Aktivní účast ve sbírkách plastového odpadu 300

Bezobalové nákupy: Jak na ně v Novém Jičíně

Je čas připojit se k hnutí bezobalových nákupů v Novém Jičíně! Díky rostoucímu trendu udržitelného životního stylu a ochraně životního prostředí se stává tento způsob nákupů stále populárnější. Pokud i vy chcete snížit množství odpadu a podpořit lokální obchody, máme pro vás několik tipů a doporučení, jak na bezobalové nákupy v Novém Jičíně.

V Novém Jičíně najdete několik obchodů a trhů, které nabízí možnost nakupovat bez obalů. Zde jsou některé z nejlepších míst, kde si můžete doplnit svou bezobalovou zásobu:

 • Lokální farmářské trhy: Navštivte farmářský trh v Novém Jičíně a nakupte čerstvé ovoce, zeleninu a další potraviny bez obalů.
 • Bezobalové obchody: Zajděte do specializovaných obchodů, které nabízejí nákup bez obalů a podpořte tak udržitelný způsob nakupování.

Místo Druh zboží Otevírací doba
Farmářský trh Nový Jičín Ovoce, zelenina Pátek 8:00 – 14:00
Bezobalový obchod Zero Waste Nový Jičín Potraviny, kosmetika Po-Pá 10:00 – 18:00

Ekologické obchody v Novém Jičíně: Kde nakupovat bez obalů

Ekologické obchody v Novém Jičíně: Kde nakupovat bez obalů

V Novém Jičíně se stále více lidí začíná zajímat o bezobalové nakupování a ekologický životní styl. Pokud chcete takovým obchodům dát šanci i vy, máme pro vás pár tipů, kde můžete najít širokou nabídku zboží bez obalů:

 • V Bio shopu „Zelený svět“ najdete čerstvé ovoce a zeleninu, ale také koření, luštěniny a pečivo – vše bez obalů a s důrazem na lokální produkci.
 • V obchodě „Bez obalu“ si můžete doplnit svoje zásoby rýže, těstovin, ořechů a dalšího suchého zboží do vlastních připravených nádob.
 • V obchodě „Nulový odpad“ se specializují na drobné i velké spotřebiče, hygienické potřeby a drogerii – vždy bez zbytečných obalů a plastů.

Věříme, že i vy najdete v těchto ekologických obchodech potřebné produkty pro vaši domácnost, přičemž pomůžete chránit životní prostředí a podpoříte udržitelný obchodní model.

Tipy pro udržitelné nakupování v Novém Jičíně

Tipy pro udržitelné nakupování v Novém Jičíně

V Novém Jičíně roste popularita udržitelného nakupování a bezobalových obchodů. Pokud i vy chcete přispět k ochraně životního prostředí a podpořit lokální ekonomiku, můžete využít následující :

 • Nakupujte ve místních obchodech: Podpořte místní podnikatele a snižte emise oxidu uhličitého spojené s dopravou tím, že nakupujete produkty v nejbližších obchodech.
 • Používejte vlastní obaly a tašky: S sebou si noste obaly na potraviny a tašky, abyste minimalizovali použití plastových obalů a příspěli k redukci odpadu.
 • Vybírejte ekologické produkty: Sázka na biopotraviny a ekologicky šetrné produkty není jen prospěšná pro životní prostředí, ale i pro vaše zdraví. Podívejte se na nabídku biovýrobků v místních obchodech a udělejte zdravější výběr pro sebe a přírodu.

Věříme, že těmito jednoduchými kroky můžeme společně přispět k udržitelnému rozvoji a zelenější budoucnosti Nového Jičína. Buďte inspirací pro ostatní a dejte šanci alternativním způsobům nakupování!
Začlenění bezobalového nakupování do každodenního života v Novém Jičíně

Začlenění bezobalového nakupování do každodenního života v Novém Jičíně

V Novém Jičíně se začíná prosazovat trend bezobalového nakupování, který nabízí ekologické a udržitelné alternativy k tradičnímu způsobu nákupu potravin. Několik obchodů a trhů v městě nyní umožňuje zákazníkům nakupovat potraviny bez obalů, což šetří nejen peníze, ale především životní prostředí.

Výběr zboží je bohatý a zahrnuje nejen čerstvé produkty, ale i suché zboží, kosmetiku a drogerii. Zákazníci si mohou přinést vlastní obaly nebo zakoupit skleněné nebo textilní nádoby, které mohou opakovaně používat. Tímto způsobem se snižuje množství odpadu a přispívá k ochraně životního prostředí.

 • Možnost nakupovat potraviny bez obalů v několika obchodech a trzích
 • Bohatý výběr čerstvých produktů, suchého zboží, kosmetiky a drogerie
 • Mozek možnosti vlastních obalů nebo zakoupení opakovaně použitelných nádob
 • Snížení množství odpadu a ochrana životního prostředí

Závěrečné myšlenky

V tomto článku jsme si prozkoumali důležitost bezobalového nakupování a jak může město Nový Jičín v tomto směru pomoci svým obyvatelům. Bezobalové obchody nejen ušetří peníze a sníží množství odpadu, ale také podpoří environmentální udržitelnost a ochranu naší planety. Doufáme, že tento průvodce vám dal nápady a inspiraci, jak můžete začít s bezobalovým nakupováním a přispět k udržitelnějšímu způsobu života. Přemýšlíte o změně svých nákupních návyků? Nezapomeňte, že každý malý krok může udělat velký rozdíl ve prospěch naší planety.

Podobné příspěvky