O nás

Ahoj! Vítejte na stránkách ZemiDluh.cz, vašeho průvodce světem recyklace, třídění odpadu a zero waste životního stylu.

Kdo jsme a co děláme


Jsme tým zapálených ekologických nadšenců, kteří se jednoho dne probudili s myšlenkou: „Hele, neměli bychom s tím odpadem něco dělat?“ 

A tak vznikl náš online magazín ZemiDluh.cz. Naším cílem je přinášet vám informace, tipy a triky, jak se stát skutečným hrdinou v boji proti odpadkům. Chceme vám ukázat, že třídění odpadu a zero waste životní styl nejsou jen výsadou hipsterů s jutovými taškami, ale že to zvládne opravdu každý!

Co u nás najdete

Na našem webu se můžete těšit na spoustu zajímavého obsahu.

Ať už jste začátečník v třídění odpadu nebo ostřílený zero waste veterán, u nás si každý přijde na své. Připravujeme pro vás:

  • Praktické návody, jak správně třídit odpad
  • Tipy na snižování produkce odpadu v domácnosti
  • Recenze eko-friendly produktů
  • Rozhovory s inspirativními osobnostmi z oblasti ekologie
  • Reportáže z akcí zaměřených na ochranu životního prostředí

Proč to děláme

Možná si říkáte: „Proč se ti blázni dobrovolně hrabou v odpadcích?“ Ale věřte nám, má to smysl! Každý kousek plastu, který díky správnému třídění neskončí v přírodě, je malým vítězstvím. A když se nás do toho pustí víc, můžeme společně dosáhnout velkých změn. Chceme jít příkladem a ukázat, že každý z nás může svým dílem přispět k čistější a zdravější planetě.

Přidejte se k nám

Baví vás naše články a chtěli byste se zapojit? Skvělé! Dejte nám vědět v komentářích pod články nebo nám napište na náš e-mail. Rádi si přečteme vaše postřehy, nápady a zkušenosti. Společně můžeme vybudovat komunitu lidí, kterým záleží na tom, co po sobě zanecháme dalším generacím.